מדריך להקמת רשת אלחוטית,באפליקצייה tiktaknet

הקמת רשת אלחוטית ברשת מבוססת נתב (Infrastructure) ואבטחתה

מאחר שיש שאלות ובקשות רבות בנוגע לרשתות אלחוטיות, החלטתי לכתוב את הת'ראד הזה שיתן מענה בסיסי בנוגע להקמת רשת אלחוטית, כאשר יש לכם כרטיס רשת אלחוטי וראוטר, ואתם מריצים WIN XP (המדריך יכול לעזור גם לגביי מערכות הפעלה אחרות).

כמו כן הת'ראד יתן מידע מקיף על אבטחת הרשת האלחוטית ברמות שונות.

המדריך מסביר כיצד להגדיר רשת אלחוטית במחשב הלקוח עם כרטיס הרשת האלחוטי בעזרת ווינדוס XP.

יש לציין שרוב הכרטיסים מסופקים עם דרייבר משלהם שמאפשר להתחבר לרשת דרכו המדריך הזה יעזור גם במקרה הזה, אבל לא באופן ישיר.

דרך אגב – אם קים דרייבר שמנהל את כרטיס הרשת האלחוטי – לדעתי עדיף להשתמש בו ולא באשף WZC של ווינדוס לחיבורים אלחוטיים.

* חשוב לציין שההבדל היחיד בין רשתות אלחוטיות לחוטיות הוא שבאחרונה אותות התקשורת נעים דרך האוויר בגלי רדיו (בתדר של 2.4-2.5ghz), ואילו ברשת חוטית הם נעים דרך כבלי הרשת בלבד.

השוני כאמור הוא רק בשכבה הפיסית שבה התקשורת מועברת. חוץ מהשוני הזה התנהגות הרשתות החוטיות והאלחוטיות – הינו-הך.

*NOTE: המדריך אינו מושלם כרגע, ואני אשתדל להוסיף אליו תשובות והדרכות לשאלות נפוצות במשך הזמן.

סוגי רשתות אלחוטיות

802.11 – זו הוא שם התקן לרשת אלחוטית מסוג Wi-Fi.

802.11a – תקן רישות אלחוטי שפועל בתדר 5גה"ץ ופועל במהירות של 54מסל"ש . הוא לא נפוץ כל כך.

802.11b – תקן שפועל במהירות של 11מסל"ש (יש מכשירי רשת שיכולים לפעול בתקן כזה במהירות של 22מסל"ש) מעל תדר 2.4גה"ץ. זה הוא תקן נפוץ מאוד בעולם הרשתות האלחוטיות.

802.11g – גם כן פועל בתדר של 2.4גה"ץ וגם כן נפוץ. יש לו תאימות לאחור אל 802.11B כך שמכשירים מהדור הקודם יכולים לרוב להתחבר גם למכשירים מסוג G. התקן פועל במהירות של 54מסל"ש, וחוץ מהשיפור במהירות חל גם שיפור משמעותי באבטחה בתקן G.

"Super G" – מכשירים מסוימים בתקן G מסוגלים לנצל שני ערוצים מתוך 14 הערוצים שקבועים בתקן Wi-Fi על מנת להשיג "מהירות כפולה" לכאורה, בקצב של 108מסל"ש.

MIMO- קיצור של Multi input Multi output – מכשירים בטכנולוגיה חדשה שפועלים על העיקרון של שדרים מרובים. מכשירים פועלים בטכנולוגיית MIMO נקראים גם PRE-N"" משום שהם מוכנים, לכאורה, לתקן העתידי של WIFI. למכשירי MIMO יש ביצועים טובים יותר הן בתחום הקליטה והטווח והן בתחום המהירות.

ערוצי הWI-FI – Wi-Fi בתקנים B ו-G פועל בטווח תדרים של 2.4-2.5ghz , כאשר הטווח הזה מחולק ל14 תת ערוצים. מכשיר Wi-Fi סטנדרטי פועל בתדר של ערוץ (תת-תדר) יחיד בו הוא משדר.

802.11n – תקן WIFI חדש שאמור לעבוד בקצב של 540mbps. התקן משתמש בטכנולוגיית MIMO. -התקן עדיין לא יצא רשמית לשוק, אך ניתן לראות כבר מכשירים שתומכים בו, לכאורה, וכמו כן מכשירי PRE N שכבר עובדים בטכנולוגיית MIMO. *מכשירי הPRE-N אינם מומלצים לקניה אם מתכננים קניה של מכשיר שישרת את הלקוח בטווח הארוך משום שייתכן שלא יעבדו עם חלק מהמכשירים בתקן N האמיתי לכשייצא.

הגדרת הרשת האלחוטית והלקוחות

מרכז הרשת האלחוטית הוא הראוטר או נקודת הגישה. שם מוגדרים משתנים כמו שם הרשת (SSID), סוג האבטחה, רמת האבטחה, הסיסמאות שישומשו ברשת המקומית שלכם וכו..

כברירת מחדל הרכז האלחוטי משדר "רשת פתוחה". אל הרשת הזאת תוכלו להתחבר מיידית, ללא הגדרות כלשהן.

על מנת להתחבר לרשת האלחוטית שלכם בפעם הראשונה כל מה שצריך לעשות הוא להתקין את כרטיס הרשת האלחוטי שלכם, ולתת לדרייבר או לאשף wireless zero conf. של ,WINXP למצוא את הרשת ולהתחבר אליה.

*לפי הגדרותיו הראשוניות מופעלת בראוטר פונקציית tiktaknet שמחלקת כתובות למחשבים בצורה אוטומטית. לכן צריך לוודא ש- 1. או שלמחשב המחובר לרשת יש כתובת סטטית שנמצאת באותה הרשת של הראוטר 2. או שהמחשב מוגדר לקבל כתובת IP באופן אוטומטי (ראה תמונה מצורפת של הגדרות TCP/IP).

על מנת להוסיף רשת חדשה תחת ממשק Windows של ניהול רשת אלחוטית צריך להגיע למאפייני כרטיס הרשת , ושם לתווית Wireless Networks. שם תוכלו להגדיר את הרשת הביתית שלכם את אופייה (AD-HOC או Infrastructure), את סוג ההצפנה שלה ואת הסיסמא במידה ואתם מאבטחים את הרשת.

לאחר החיבור לרשת האלחוטית ניתן לגשת אל הממשק מנוהל הווב Web Management של המכשיר האלחוטי שלכם.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *